Lipcowa Warszawska Masa Krytyczna - 31 lipca 2015

Lipcowa Warszawska Masa Krytyczna - 31 lipca 2015

31 lipca Warszawska Masa Krytyczna przejechała ponad 21 km. Wieczór był letni, lipcowy, temperatura mocno poniżej 20 stopni.

Rowerzyści przejechali ulicami Śródmieścia, Pragi Północ, Targówka, objechali cmentarz Bródnowski wraz z przyległymi osiedlami, wracali przez Muranów: przejechali dwoma 2 mostami, Śląsko-Dąbrowskim i Gdańskim.

wmklipiec

 

Przejazd był typowo wakacyjny, bez poważnych haseł i zadęcia. Po prostu :

Najlepsze tego lata atrakcje

Pojeździć rowerem po ulicach w wakacje

Ale jechaliśmy na Pragę, gdzie nie ma kręgosłupa tras rowerowych (północ-południe ulicami Płowiecka-Grochowska-Targowa-Jagiellońska-Modlińska), jechaliśmy przez parę miejsc gdzie infastruktury rowerowej nie ma wcale (most Śląsko-Dąbrowski, Św. Wincentego, rondo Żaba), jechaliśmy na Targówek, rowerowo odcięty od centrum (brakuje kawałka przy Szwedzkiej i odcinka przy Żabie by to odetkać), a samo Bródno to królestwo kostki bauma, która występuje tam na sporej większości ddr (np. przy Odrowąża, przy Kondratowicza).

Apelujemy do władz miasta, do pana Rowerowego Pełnomocnika - nie zapominajcie o prawej stronie miasta!!! Prawa strona też zasługuje na równe i bezpieczne drogi dla rowerzystów.

Na zakończenie organizatorzy podziękowali jednokołowcom za powstrzymanie się od wykonywania w jadącej kolumnie skoków i ewolucji, a potem wszyscy podnieśli ROWERY W GÓRĘ!!!!

Trasa przejazdu: Plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Świętokrzyska, rondo ONZ, al. Jana Pawła II, al. Solidarności, most Śląsko-Dąbrowski, al. Solidarności, Targowa, 11 Listopada, rondo Żaba, Odrowąża, Matki Teresy z Kalkuty, Rembielińska, Kondratowicza, św. Wincentego, rondo Żaba, Starzyńskiego, most Gdański, Międzyparkowa, Bonifraterska, pl. Krasińskich, Miodowa, Senatorska, Plac Zamkowy

Dystans około 21 km

 

Mapa - Warszawska Masa Krytyczna, przejazd lipcowy


Więcej informacji niebawem.

 

 

NASTĘPNA MASA ZA:

Lista informacyjna