Dzień Ziemii 2016

Warszawska Masa Krytyczna zapraszała na Dzień Ziemi 2016 pod hasłem „Palący Temat - Niska Emisja!” w niedzielę 24 kwietnia w godz. 10.00 - 18.00 na Pole Mokotowskie.

Tegoroczne obchody Światowego Dni Ziemi poświęcone były ochronie klimatu i przeciwdziałaniu niskiej emisji.


WMK zaprasza

 

Dla uczestników przygotowano bogaty program, prezentujący programy edukacyjne organizacji pozarządowych, instytutów, wyższych uczelni, parków narodowych, Lasów Państwowych.

Ciekawie zapowiada się stoisko Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, odbędą się na nim wspólne układanie puzzli, domina, ekologiczne koło fortuny, konkursy plastyczne i warsztaty "Mieszkańcy lasu w leśnym run-magedonie".

Zainteresowani już dziś mogą zbierać elektroodpady, baterie oraz opakowania z tworzyw sztucznych, aluminium i szkła. Jak co roku będzie można oddać te odpady, a w zamian dostać rośliny. Punkt zbiórki tradycyjnie uruchomiony zostanie na Stadionie Skra, a nad jego organizacją będzie czuwać Remondis Electrorecycling, Electro-System i EKO-PUNKT.

Swoją prezentację na Polu Mokotowskim będzie miało Ministerstwo Środowiska, na stoisku będzie można dokonać badania spirometrycznego oraz stworzona zostanie przyjazna atmosfera, w której odwiedzający będą mogli odpocząć oglądając jeden z filmów w ramach kina letniego, skorzystać z możliwości wykonania bezpłatnych badań spirometrycznych oraz licznych atrakcji proponowanych przez animatorów. W ramach stoiska przewidziane została takie atrakcje jak: kino letnie, ścianka wspinaczkowa dla najmłodszych, strefa kolorowania, wielkoformatowa gra edukacyjne dla najmłodszych oraz inne atrakcje prowadzone przez animatorów. 

Również Polska Organizacja Turystyczna serdecznie zaprasza do odwiedzenia jej stoiska i poznania laureatów polskiej edycji konkursu Eden.

Lasy Państwowe tradycyjne przygotowały sadzonki rodzimych drzew, rozdanych będzie 5000 sadzonek. Odwiedzając stoiska Lasów Państwowych będzie można, poznać zasady zachowania się w lesie, nauczyć się jak racjonalnie korzystać z lasu, odwiedzić stoiska Leśnych Kompleksów Promocyjnych.

Prezentacja Polskich Parków Narodowych zaprezentuje ofertę przyrodniczą, edukacyjną i turystyczną 23 parków narodowych oraz ich rolę w ochronie powietrza i klimatu.

Na stoisku Tramwajów Warszawskich będzie można dokonać pomiaru hałasu i wziąć udział w wielu konkursach, a na wspólnym stoisku Urzędu m. st. Warszawy, Lasów Miejskich Warszawy i Straży Miejskiej pokazywane będą min. badania miasta dotyczące poprawy powietrza oraz zademonstrowany samochód Ekopatrolu Straży Miejskiej do prowadzenia kontroli powietrza.

 

Oczywiście Warszawska Masa Krytyczna też będzie miała swoje stoisko na Polu Mokotowskim

 

NASTĘPNA MASA ZA:

Lista informacyjna